TRUNK - obsah

6. october 2009 at 20:29 | Allien.9 |  TRUNK (Trunk)
Název: TRUNK (trunk = kufr u auta)

Délka: 20 minut

Žánr: Thriller, drama, horror, velmi černá komedie

Režie: Christopher D'Elia

Hrají: Kyle Gallner (Will), Zachery Ty Bryan (Jake), Steve Larkin (cowboy), Brandon Molale (strážník), Suzanne Quast (dívka).

Země: USA (2008)

Důležité: Obsah je velice podrobný, ale klidně čtěte dál... Popsala jsem jen prvních pět minut, tudíž neobsahuje konec!!!;-)


"Will a Jake jsou úplně obyčejní studenti, jakých jsou po celých Spojených státech miliony. A také na jejich škole existuje (ne)oficiální bratrstvo, do kterého se snaží dostat snad každý. Ale zatímco Jake už je právoplatným "členem týmu", na Willa povinný zasvěcovací rituál teprve čeká..."Příběh začíná ve chvíli, kdy se nad kalifornskou pouští objevují první paprsky vycházejícího slunce. Všude je klid, jediný pohyb široko daleko způsobuje uhánějící auto řízené Jakem. Není však sám. Na zadním sedadle vozu sedí jeho (o něco mladší) přítel Will, který byl uprostřed noci násilím vytažen z postele s tím, že si má zavázat oči a na nic se neptat.


Will se domníval, že nastal den prověření, a tak poslušně udělal vše, co mu bylo přikázáno. Ale po několika hodinách jízdy bůhvíkam ho přestala hra na nevidomého bavit. Pokouší se proto Jakea přesvědčit, aby ho odvezl zpátky a ostatním klukům řekl, že zkouškou úspěšně prošel. Jake ho však nečekaně, tvrdě umlčí, proto se raději stáhne.


Auto zastavuje na jedné z mnoha vedlejších cest uprostřed rozpálené pouště a Will dostává pokyn, aby si sundal šátek, který mu dosud zakrýval oči. Když mu Jake řekne, aby vystoupil z auta, snaží se ho znovu přemluvit, protože se domnívá, že jeho úkolem bude dostat se přes poušť zpět do města. Problémem je, že vůbec netuší, kde je a nemá s sebou ani kapku vody. Jake ho však opět umlčí, a tak nakonec přeci jen vystoupí, očekávaje to nejhorší.


Po několika minutách, které Willovi připadají jako věčnost, Jake vypíná motor a vystupuje z auta. Oznamuje mu, že se nejedná o test bratrstva, ale o závažný problém, který je potřeba rázně, ale hlavně rychle, vyřešit... Včera večer srazil v opilosti mladou dívku, která se mu připletla pod kola a nyní potřebuje, aby mu ji Will pomohl pohřbít.


Will je nejprve nedůvěřivý a považuje Jakeův proslov za hloupý vtip, ale když Jake otevře kufr svého auta a ukáže na černý plastový pytel, ze kterého koukají dlouhé, zkrvavené vlasy mladé dívky, propadne panice. Snaží se Jakea přesvědčit, aby nedělal hlouposti a přiznal se na policii, ale nakonec přeci jen svolí, že mu tělo pomůže odklidit.


Přesně ve chvíli, kdy se chystají vyndat mrtvolu z kufru, se v dálce objevuje auto. Will zpanikaří, ale Jake duchapřítomně zabouchne kufr a oba nepjatě čekají, co se bude dít. Z auta vystupuje postarší cowboy, který je přesvědčený, že chlapcům došel benzín. Když dolije benzín do nádrže, všimne si pramene blonďatých vlasů, které visí ze špatně přivřeného kufru. Okamžitě mu dochází, co se děje a dožaduje se otevření kufru svou brokovnicí.


Jake nechce, aby se někomu něco stalo, a proto je ochoten kufr otevřít. Muž se přestává soustředit na okolí a Will se vrhá proti jeho zbrani. Ozývá se výstřel a muž leží na zemi s prostřelenou hlavou. Jake je v šoku, nedokáže pochopit, co to Will provedl. Ten mu ale říká, že by je byl udal a tohle bylo jediné možné řešení. Jake ho popadne na rukáv a odtáhne k otevřenému kufru, ze kterého vyndavá nafukovací panu s blonďatou parukou potřísněnou kečupem.


Will nevěří vlastním očím ani uším. Tohle všechno byla skutečně pouhá zkouška loyality, kterou musí projít každý, kdo se chce stát členem bratrstva. Nyní se však změnila v krutou realitu. Jake navrhuje, aby zavolali policii a řekli, co se skutečně stalo. Will se však nehodlá nechat zavřít mezi nadržené vrahy a díky své dříve potlačované "bezcitnosti" se stává tím, kdo dává rozkazy. Jeho plán je prostý. Udělají přesně to, kvůli čemu sem přijeli. Ovšem jen s tím rozdílem, že se nebude pohřbívat žena, nýbrž muž...

... ALE JAK UŽ TO TAK BÝVÁ, NIC NEPŮJDE PODLE PLÁNU (ANI TROCHU)...

 

8 people judged this article.

Comments

1 Dominica__ Dominica__ | 22. november 2009 at 18:09 | React

hustý ..... já to chci už vidět konečně =((( už na to čekám minimálně půl roku

2 Allien.9 Allien.9 | Email | Web | 22. november 2009 at 18:33 | React

Dominica__: Nojo, když já vím pořád jen o té stránce, kde je ke zhlédnutí pouze první třetina... Nicméně neustále projíždím celý internet a doufám, že se film brzy objeví. Jsem sice striktně proti, ale budu vděčná i za nelegální verzi, protože se mi to líbí a chci to mít v compu... To jsem jako vážně jedinej člověk v ČR, kdo to viděl celý?!?:-D

3 Dominica__ Dominica__ | 25. november 2009 at 17:38 | React

Pravděpodobně si =D vzhledem k tomu že je to neznámý snímek a vlastně i neznámý Kyle Gallner pro většinu lidí ;)........se máš.....já už se nemůžu dočkat a vůbec všech těch nových filmů,co nemůžu najít...........seriály už mám téměř všechny v pc....

4 kyle-gallner kyle-gallner | Email | Web | 26. november 2009 at 17:00 | React

Dominica__: A které filmy ještě nemůžeš najít? Třeba ti poradím.;-)

5 Dominica__ Dominica__ | 27. november 2009 at 21:07 | React

To děkuju.....tak třeba Trunk,Danika,Banální prohlídka a Gardens of the Night-mám jen v aj...tak nevíš jestli je to už i dabovaný? Jinak seriál Zákon a pořádek,v tý 9.serii a to je z těch to už jsou asi všechno......(jinak Cherry a ty nové asi ještě vůbec nejsou k sehnání....)

6 kyle-gallner kyle-gallner | Email | Web | 27. november 2009 at 23:30 | React

OK, tak já přidám na blog odkazy, pokud je najdu.:-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama